Urządzanie łazienki krok po kroku

1. Ustalenie budżetu

Przed przystąpieniem do urządzenia łazienki każdy z nas musi ustalić szacunkowy budżet tak aby dobrać materiały i produkty które będą odpowiadać naszemu portfelowi. Obecnie łazienki można wyposażyć za kilka lub kilkadziesiąt tysięcy złotych a nawet i więcej. Przy ustalaniu budżetu musimy wziąć pod uwagę wszystkie koszty związane z pracami przy urządzaniu łazienki. Zaczynając od ewentualnych przeróbek instalacji elektrycznej oraz wod-kan, wykonania zabudów, sufitów, położenia płytek, na białym montażu kończąc. Nasi handlowcy pomogą Państwu w wyborze produktów i wycenie elementów wyposażenia łazienki natomiast Klient będzie musiał wybrać ekipę wykonawczą. Nasza firma współpracuje z wieloma firmami remontowo-budowlanymi więc możemy pomóc przy jej wyborze. Wydatek na to samo pomieszczenie może się znacznie różnić kwotowo w zależności od jej przeznaczenia. Jeśli wyposażamy łazienkę w mieszkaniu pod wynajem to nakłady finansowe nie będą aż tak duże jakbyśmy robili np. główną łazienkę w naszym domu. Wszystko zależy od tego czy pomieszczenie ma być na co dzień użytkowane, ponieważ wiele Klientów posiada np. trzy łazienki w domu z czego w rzeczywistości używana jest tylko jedna lub dwie a trzecia przeznaczona jest np. dla gości. Dlatego w swojej ofercie posiadamy produkty najtańsze i te droższe oczywiście zachowując przy tym standardy jakościowe i estetyczne.

 

2. Wybór produktów

W tym przypadku Klient musi określić co będzie potrzebne do łazienki a nasi handlowcy doradzą jakie produkty byłyby najbardziej praktyczne i funkcjonalne do danego pomieszczenia. Obecnie jest mnóstwo rozwiązań na wyposażenie łazienki. Musimy odpowiedzieć na szereg pytań związanych zaprojektowaniem tego pomieszczenia:

  • Czy montować kabinę prysznicową czy wannę?
  • Czy montować odpływ liniowy czy brodzik, a jeśli brodzik to jaki?
  • Jaką kabinę wybrać? Prostokątną czy półokrągłą? Rozsuwaną czy otwieraną?
  • Jaki wybrać stelaż podtynkowy do WC?
  • Jaki kształt wanny wybrać? Prostokątny, narożny czy też inny?
  • Czy montować baterie podtynkowe czy nadtynkowe?
  • Czy montować baterie mieszalnikowe czy termostatyczne?
  • Czy wybrać meble wiszące czy stojące?
  • Z czego wykonać blaty pod umywalkę nablatową?
  • Jaką wybrać umywalkę? Wiszącą, stojącą na blacie, wpuszczaną czy wolnostojącą?

Oraz wiele innych...

Na te pytania ciężko jednoznacznie odpowiedzieć dlatego też nasi doradcy przeprowadzają wywiad z Klientem i starają się dopasować produkty do preferencji Klienta. Nasza wiedza w tej dziedzinie jest bardzo szeroka dlatego też cieszy nas zadowolenie i słowa pochwały od naszych Klientów za profesjonalne doradztwo.

 

3. Projekt / doradztwo

Obecnie przed przystąpieniem urządzenia łazienki będzie potrzebny projekt. Dla Klientów którzy zdecydują się dokonać zakupów w naszej firmie proponujemy zaprojektowanie łazienki całkowicie bezpłatnie. O zasadach i usłudze „projekt łazienki gratis” możecie Państwo dowiedzieć się więcej tutaj. Wizualizacja naszego wymarzonego pomieszczenia ułatwi nam w znaczny sposób wyobrażenie jak nasza łazienka będzie wyglądać. Zaprojektowanie łazienki pozwoli nam umieścić produkty w taki sposób aby pomieszczenie było wykorzystane w jak najbardziej praktyczny i ergonomiczny sposób zachowując przy odpowiednią ilość przestrzeni potrzebnej do korzystania z łazienki. Rysunki techniczne będą bardzo pomocne dla ekip wykonawczych, nie będą Państwo musieli martwić się gdzie mają być umiejscowione baterie, przyłącza wod-kan, itp. wszystko będzie zaznaczone na projekcie. Co bardzo ważne, sam projekt będzie niezbędny do wyceny dla fliziarza. Dlatego też namawiamy naszych Klientów do skorzystania z zaprojektowania łazienki ponieważ bardzo ułatwi to Państwu wyposażenie tego pomieszczenia.

 

4. Wybór produktów / kosztorys

Na tym etapie musimy wybrać konkretne produkty do naszej łazienki czyli: płytki, kleje, fugi, wannę lub kabinę, umywalkę, stelaż podtynkowy, toaletę, armaturę oraz wszystkie akcesoria niezbędne do montażu. Po wyborze tychże produktów pracownicy naszej firmy przestawiają wycenę. Po podsumowaniu całości Klient akceptuje wyposażenie bądź modyfikuje produkty w zależności od wysokości przeznaczonego budżetu na ten cel. W ofercie naszej firmy posiadamy mnóstwo produktów w szerokim przedziale cenowym tak aby dopasować się do wymagań Klienta. Dla ułatwienia przygotowaliśmy kilka projektów wraz z kosztorysami wyposażenia abyście Państwo mniej więcej mieli obraz z jakimi kosztami trzeba się liczyć, kliknij tutaj.

5. Wybór wykonawcy

Wybór wykonawcy celowo zostawiamy na ostatnim miejscu ponieważ obecnie większość ekip remontowo-budowlanych nie będzie chciała wycenić łazienki zanim nie zobaczy projektu. Dlatego też zdecydowanie polecamy aby skorzystać z usługi wykonania projektu w naszej firmie. Wybierając wykonawcę musimy zapytać m.in. czy posiada odpowiedni sprzęt do układania płytek (obecnie płytki występują w formatach długości nawet 3 metrów) więc nie wszyscy wykonawcy posiadają taki sprzęt i umiejętności. Dobrze jest wybrać ekipę z polecenia np. od znajomych bądź firm z branży gdyż inwestujemy niemałe pieniądze i wymagamy aby nasza łazienka była wykonana zgodnie ze sztuką budowlaną oraz estetyką. Oczywiście sugerujemy aby na początku ustalić z wykonawcą zakres prac. Najbezpieczniej zlecić wykonawcy kompleksowe wykonanie łazienki (czyli począwszy od zrobienia zabudów po białym montażu i malowaniu kończąc) aczkolwiek część klientów wymaga od wykonawcy tylko położenie płytek natomiast biały montaż Klient organizuje we własnym zakresie.